Kiedy jesteśmy młodzi, wydaje nam się, iż nigdy się to nie zmieni, nic nie będzie nam dolegało oraz mamy wprost poczucie nieśmiertelności oraz niezniszczalności. To kłopotliwe rzeczywistość w szeregu przypadków sprawdza te poglądy dając nam klarownie do zrozumienia, iż jesteśmy tylko kruchymi istotami, jakie mimo kolosalnej woli życia jest niesłychanie łatwo zniszczyć. Kiedy tak właściwie działają bez zarzutu, mimo naszej profesjonalnej niedbałości, nie odczuwamy jakichkolwiek dolegliwości a nawet jeżeli posiadamy niewielkie przypadłości, to bagatelizujemy je.

Póki chodzimy normalnie nic nam nie przeszkadza, to smutne kiedy pojawia się większy kłopot gwałtownie okazuje się ja niezmiernie niezbędne do stworzonego przez nas szczęścia jest prawidłowe funkcjonowanie stawów, przede wszystkim kolanowych, które pozwalają nam na pokonywanie gigantycznych odległości pieszo i banalne załatwianie wszelkich spraw, bez wspomagania się innymi.

Niestety niezmiernie często okazuje się, iż zwyrodnienia stawów kolanowych nie są odczuwalne przez nas znacząco, a postępują – dzieje się to nadzwyczaj powoli, a z tego powodu znaki nie pojawiają się nawet miesiącami – tu pomoże osteopata Tychy. Za to kiedy tak właściwie już odczujemy dowolną dokuczliwość okazuje się, że stopień zaawansowania jest dosyć rozległy i nadaje się już do leczenia. O stopniu zaawansowania czy też w ogóle występowaniu zwyrodnienia w większości wypadków dowiadujemy się przez badanie rentgenowskie bądź poprzez USG.

Stawy kolanowe leczy się w zależności od uszkodzenia przestrzeni stawowej, jakkolwiek nadzwyczaj często robi się to poprzez wyjątkowe zastrzyki, w większości wypadków są to zastrzyki, a więc stosowana jest tutaj metoda określana jako wiskosuplementacja, inaczej wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w bolące miejsce. Zastrzyki zwykle wykonuje się w odstępach jednego tygodnia, na jeden staw, a seria takich zabiegów wynosi od trzech do pięciu zastrzyków. Prócz tego wykorzystuje się też metody ponadprogramowe, wraz z zastrzykami, a wobec tego takie jak rehabilitacja ruchowa oraz fizykoterapia, farmaceutyki przeciwzapalne lub przeciwbólowe czy też zastosowanie preparatów z glukozaminy czy kwasu chondroitynosiarczanowego w sposób doustny. W kwestii stawów nadzwyczaj znacząca jest bezsprzecznie również profilaktyka, która obejmuje naturalnie utrzymanie stosownej wagi ciała, właściwe dobieranie aktywności fizycznej, a w następstwie tego nie przeciążanie się, odpowiednie odżywianie i niebagatelizowanie jakichkolwiek dolegliwości.