Brzemienność to szczególny czas. Musimy wtenczas uważać na spożywane pokarmy, co poniektóre typy żywności są surowo zabronione. Jest niemniej jednak kilka ziół, jakie mogą być bezpiecznie używane w czasie ciąży. Na przykład rumianek i imbir zmniejsza mdłości oraz działa jako środek przeciwzapalny. Wspomaga się zrelaksować. Lucerna jest bogata w witaminy A, D, E i K, enzymy trawienne i minerały. Zmniejsza niebezpieczeństwo krwotoku poporodowego, ponieważ witamina K, powoduje krzepnięcie krwi. Pokrzywa jest dostatnia w wapń, żelazo i składniki odżywcze.

Wywar z papai oraz mięta pieprzowa ma prawo być wykorzystywany w celu zmniejszenia gazów oraz zgagi. Z kolei zioła takie jak: Zioła, takie jak: kruszyna, anyż, gorzka pomarańcza, kminek, seler siewny, chili, cynamon, koper włoski, czosnek, lawenda, lukrecja, majeranek, mirra, gałka muszkatołowa, oregano, natka pietruszki, liść maliny, korzeń rabarbaru, szafran, szałwia powinny być użytkowane w umiarkowany sposób oraz pod precyzyjnym dozorem lekarza, z którym trzeba się skonsultować przed podjęciem jakichkolwiek ziół w czasie ciąży – traktuje to też olej cbd. Szkodliwości spalania papierosów są dobitne. Palacze mają powyżej dwukrotnie ryzyko zawału serca, nagłego zatrzymania krążenia, a panie w ciąży, które palą zwiększają szansę śmierci niemowląt.

Rzucenie palenia wiąże się z różnorodnymi niemiłymi dolegliwościami. Niektóre zioła, naturalne suplementy diety oraz aromaterapia pomagają uspokoić się, zmniejszyć apetyt uczyniony nagłym odstawieniem nikotynowej używki. Jednym z takich ziół Argemone Mexicana, dojrzewająca dziko w Meksyku w słonecznych, otwartych przestrzeniach. Wypijając filiżankę herbatki z liści tego zioła na jakiś czas pozbędziemy się chęci zapalenia papierosa. Też mięta pieprzowa jest efektywna w rzucaniu palenia. Powoduje ona uczucie ciepła i pełności w klatce piersiowej, co symuluje stan towarzyszący paleniu. jest on także używany do przeziębienia oraz bóle głowy spowodowane przez ciepło, uczucie pełności w klatce piersiowej i jest nadrzędnym składnikiem preparatów do rzucenia palenia. Dym papierosowy zawiera około 4000 rozmaitych substancji chemicznych, z jakich 400 są wrogie dla organizmu ludzkiego, również palących oraz niepalących, jakkolwiek znajdujących się w pobliżu palacza.