Dziś nadzwyczaj słynnym typem okien, które nieraz wybierane są przez konsumentów, są okna z plastiku, legendarne także, jako okna PCV. Niewątpliwie okna te mają swoje niedociągnięcia, jednakże istnieje w ich budowie i funkcjonowaniu kolosalna ilość zalet, o jakich należałoby tutaj nadmienić. Nim, w związku z tym zdecydujemy się umieścić okna PCV we własnym mieszkaniu, najpoprawniej jest zapoznać ich plusy, dzięki czemu decyzja będzie o wiele łatwiejsza do podjęcia. Jednym z ostatecznych walorów okien z plastików jest to, iż są odporne na niszczące wpływy atmosferyczne, a też odporne na działanie grzybów oraz owadów.

Dodatkową ich cechą jest również wysoka odporność. Dzieje się tak, że pomimo krótkiego okresu ich istnienia na lokalnym rynku, już od ponad trzydziestu lat pracują i cieszą się kolosalną popularnością w Niemczech. Cechą szczególna okien z PCV jest także to, iż są niezwykle szczelne, dlatego także nie wymagają konserwacji, inaczej malowania ochronnego.

Oprócz tego takie okna wolno trwale wyginać, nie są one palne, wobec tego też uważane są za bezpieczne w dziennym użytkowaniu. Zatem TechmaProjekt.PL – Okna PCV Warszawa: Legionowo, Łomianki mają gigantyczną ilość zwolenników, którzy z przyjemnością umieszczają je w swoim mieszkaniu. Taka sytuacja nie świadczy jednak, iż okna te pod każdym względem są odjęte wad. Jedną z istotnych wad, którą posiadają okna skonstruowane z plastiku, jest fakt, że mają one kolosalną wrażliwość, na jakość montażu. Dzieje się tak, właśnie dlatego, że trudno je osadzić w murze, bowiem w wyniku nieumiejętnych działań może dojść nawet do pęknięci szyb. Do tego wadą okien z plastiku jest również to, iż posiadają obszerną rozszerzalność, termiczność, oraz często zdarza się, iż charakteryzują się występowaniem ukrytych wad wytwórczych. Z tego także względu w tym typie okien zdarzać się mogą przebarwienia, rysy oraz inne niedoskonałości.

Oprócz tego mamy tutaj do czynienia z kolejną wadą, którą jest znaczący ciężar ram okiennych. Ciężar ten wypływa z przeznaczenia ciężkich stalowych wzmocnień, a dużo osób narzeka na brak możliwości naprawy okien, jakie zostały już zamontowane. W szeregu przypadków ze względu na właściwą szczelność, aliści słabą przy tym wentylację skrapla się na tych oknach woda.