Zwiedzając nadmorskie miejscowości, nie moglibyśmy pominąć nabrzeża, nie wpadłszy najpierw do Rewalu. Może się okazać, że to miejsce zrobi na nas szczególne wrażenie ze względu na to, że miejscowe atrakcje są tak oryginalne, a równocześnie tak naturalnie wpasowują się w klimat tego miejsca. Od samego początku będzie nam w związku z tym towarzyszyć uczucie ekscytacji, a jeśli od razu zechcemy odbyć długi spacer po okolicy, warto uwzględnić wszystkie te punkty, z jakich najodpowiedniej będziemy mogli zobaczyć to, co jest tutaj najpiękniejsze.

Nie zaszkodzi zatem wybrać się na platformę widokową, lub na taras widokowy – z obydwu miejsc będziemy w stanie podziwiać idealny krajobraz i napełniać się ciszą, nawet stojąc w grupce ludzi. Jest to najzwyczajniej w świecie obraz jakby żywcem namalowany przez świetnego artystę oraz stąd właśnie ta cisza, kiedy tak właściwie brakuje słów. Ta nieduża miejscowość skrywa w sobie dużo tajemnic, wobec tego również nie wolno jej zapoznać od tak. Trzeba poświęcić jej odrobinę więcej własnego czasu, a w owym czasie będziemy w stanie spojrzeć na co poniektóre obiekty z zupełnie innej perspektywy, jak na przykład na pomnik rybaka, czy na duże stalowe wieloryby, ustawione w centrum. Poszukiwanie odpowiedzi jest identycznie ekscytujące, co samo oglądanie oraz doświadczanie rozmaitych przeżyć na widok atrakcji, jakich wolno dotknąć fizycznie, jak i każdym zmysłem.

Kiedy tak właściwie wsiądziemy do wiekowej ciuchci, z pewnością będziemy mogli określić taką podróż, jako niezwykle romantyczną, a zarazem poczujemy przypływ jakiegoś sentymentalizmu za tym, co dawne oraz czego nie wynajdziemy w dziennym życiu. Absolutnie inaczej może być wtedy, gdy będziemy przechadzać się aleją zakochanych. Tutaj wręcz poczujemy się, jakbyśmy pozostali zamknięci w szekspirowskim klimacie Romea i Juli, których rzeźby będą nas witać jak starzy druhowie, jakich pamiętamy ze szkoły podstawowej, a jednocześnie spojrzymy na nich z perspektywy prywatnych doświadczeń, totalnie inaczej, niż wtenczas. Wyjedziemy z Rewalu odmienieni, jesteśmy w stanie być tego pewni oraz nie musimy za niesłychanie się zdumiewać, jeśli niedługo po tym zaczniemy tęsknić za magią tego miejsca.