Niektóre decyzje wydają się łatwe, kiedy rodzina się uwydatni i poza rodzicami na świecie jest dwójka dzieci to oczywiste, iż kawalerka jest za mała. Wtedy to rodzice wypatrują nowego mieszkania, w owym czasie także dochodzi do przeprowadzki. Zmiana mieszkania jest kłopotliwa, kiedy ma się małe dzieci, ponieważ zazwyczaj wszystko, co zostanie zapakowane jest dokumentnie przez dzieci wyciągane. Tak, więc najlepiej, jeżeli jest taka możliwość na czas przenosin oddać dzieci pod opiekę babci. Dwa dni, góra trzy dni i wszystko powinno dać się załatwić.

Trzeba tylko poprawnie wszystko zorganizować. Przenosiny to poważne przedsięwzięcie logistyczne. Głównie w momencie, kiedy wszystkie rzeczy są pakowane do samochodu. Powinniśmy nie zapominać o tym, że szkło powinno być włożone na końcu i to w taki sposób by było jak najmniej narażone na wszelkie ‚turbulencje’. Niemniej jednak, jeśli nie uda nam się słusznie podpisać kartonów, albowiem stwierdzimy, że to nieprzydatna strata czasu to zdecydowanie później jesteśmy w stanie mieć z tym kłopot. Przyzwoiciej wszystko odpowiednio zaprezentować, aby następnie wszystko stało się proste, aby było wiadomo, co po kolei pakować do samochodu i w jakich pomieszczeniach w nowym mieszkaniu stawiać kartony – w tym pomoże firma przeprowadzka Wrocław. Kiedy wiem, że będę musiała się przeprowadzić dostaję gęsiej skórki oraz białej gorączki. Są dwie rzeczy, których nie lubię mianowicie operacji oraz przeprowadzek.

Operacje nie są jeszcze tak czasochłonne, niemniej jednak przeprowadzki to istny koszmar. Niestety w związku z moją pracą w wielu przypadkach zmieniam miejsce pobytu, jednakże w wiarygodnym momencie powiedziałam dość. Skoro jest ‚taka istotna’, że muszę być wszędzie, to pewnie, jeżeli będę w jednym miejscu to ‚świat’ sam do mnie przyjdzie. Jednakże nie ma tak łatwo. Mimo to postanowiłam utworzyć sobie swoją własną przystań, bazę, z której wyruszam w dalszą podróż. Z całych sił staram się zawsze powracać do tego mieszkania, nad którym chuchałam i dmuchałam prze prawie trzy lata. Aktualnie wszystko jest w nim dopieszczone do końca, chociaż brakuje w nim atmosfery połączonej z obecnością gospodyni w mieszkaniu. Mimo to cieszę się, iż teraz moje podróże nie są przeprowadzkami. Przenosiny skończyły się odkąd mam dom, mam miejsce, do jakiego mogę wracać. Co z tego, iż czasem nie ma mnie w moim domu pół roku, skoro, kiedy tak właściwie wracam oczekują na mnie moje wytarte stare kapcie? Porządnie jest utworzyć sobie miejsce, do którego można wracać.