Prawidłowa dieta jest podłożem właściwego samopoczucia matki i rozkwitu naszego malucha. Nie należy odżywiać się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, potrzebne jest tylko 300 kalorii więcej niż szablonowej diecie. W ciąży może się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to niebezpieczeństwo cukrzycy oraz nadciśnienie i późniejsze trudności z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych należy uwzględniać wapń, którego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach oraz łososiu.

Do tego dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Pamiętać należy także o żelazie, którego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego dużo warzyw i owoców co zagwarantuje przyszłej mamie harmonijną ilość witamin oraz minerałów. Dama w ciąży potrzebuje więcej snu i relaksu. Wskutek tego przyda się codzienna drzemka i odpoczynek z nogami uniesionymi lekko do góry. Taka pozycja może zmniejszyć opuchliznę nóg i zapobiec żylakom. Dama w ciąży powinna starać się rozluźnić, unikać stresów oraz poprawiać swoje samopoczucie w każdy możliwy oraz przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – rekomenduje to kalendarz ciąży. Wolno uczęszczać na masaże, uprawiając jogę dla pań ciężarnych oraz przede wszystkim sporo przebywać na ożywczym powietrzu. Umiarkowany niewielki wysiłek prawidłowo wpływa na krążenie, dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

Właśnie dlatego podczas ciąży należałoby jest uprawiać dozwoloną gimnastykę oraz uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie można uprawiać jednakże sportów urazowych i unikać generalnych porządków. Po pięknych, od czasu do czasu męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi najwyższy czas rozwiązanie i spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega trochę inaczej, właśnie dlatego należałoby dowiedzieć się czego można spodziewać się na sali porodowej. Niezmiernie porządnym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia oraz rozmowa z lekarzem prowadzącym lub też położną. Żaden jednak lekarz, położna czy inna jednostka nie jest w stanie opisać dokumentnie, jak będzie przebiegał poród konkretnej damy.