Hobbyści podróżowania, kiedy tak właściwie planują ferie, zazwyczaj muszą wybierać pomiędzy zwiedzaniem a urlopami. Swoistą nowością w biurach podróży są wyjazdy rodzaju 7+7. Propozycje tego rodzaju to na ogół objazdówka, do której dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, jednakowoż nie tylko. Coraz entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają także na Bałkany. Jednym z popularniejszych państw jest tam Chorwacja.

Pełen wdzięku kraj przyciąga zarówno kapitalną przyrodą, jak również i niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym państwie nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze. Nadzwyczaj atrakcyjne są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wprost zobaczyć wypada Park Narodowy Krka i bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora powiązane ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży. Różnorodne wycieczki do Chorwacji i krajów sąsiednich wolno co roku znaleźć w turystycznych katalogach. Ciepławe miesiące to czas znakomity, żeby zaplanować wakacyjny urlop – przetestuj zatem nieruchomoscinachorwacji.pl. Nie zawsze jednak znakomitym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej osób entuzjastycznie zwiedza pozostałe kraje Europy.

Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, która słynie z niższych cen, cudownych zabytków, pięknej przyrody oraz imponującej, letniej pogody. Tobie, jacy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, z reguły decydują się na zobaczenie tych najogromniejszych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez zaprzeczania najogromniejsze miasta kraju.

Uwagę zwraca przede wszystkim Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa pozostała wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est też Split innymi słowy najogromniejsze miasto Chorwacji. W tym imponującym, starym chorwackim mieście w imponujący sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie i austriackie. Nie sposób również ominąć Trogir. Tu z kolei wypada zobaczyć zabytkową starówkę, ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu wędrowców nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu i decyduje się na poboczne wczasy w Chorwacji.