Jakim sposobem wypromować własnego bloga? To zapytanie, które zadają sobie dziesiątki blogerów w Polsce. Być może młodzi ludzie chcą mówić o tematach ważnych nie wyłącznie dla siebie jako osoby. Chcą coraz to częściej wyrazić sprzeciw, na przykład wobec wielkich podatków lub też przeciw kapitalizmowi, który okazuje się co raz to gorszym systemem.

Jednakże gdy ich blog jest mało znany, to ich wpisy na witrynie są kolejnym bełkotem czy też słowami, jakich nikt nigdy nie przeczyta. Oczywiście świeży bloger na początku rozsyła swój odsyłacz. Na początku do najbliższych kolegów, następnie do dalszych osób – na przykład z listy mailingowej. Gdy adres trafi w profesjonalne miejsce i w dobre ręce, możemy liczyć na to, iż w krótkim czasie zacznie go czytać parę osób, a potem kilkanaście, kilkaset oraz tak dalej.

Warto jednakże zaznaczyć, że czytanie bloga przez paręset osób dla blogera z Polski byłoby oryginalnym sukcesem w tejże dziedzinie – przetestuj http://www.usmieszek.pl/. Na ogół blogerzy cieszą się kiedy ich blogi czyta kilkanaście, a tym bardziej kilkadziesiąt osób. Pomimo tego, iż firmy wolą zakładać firmowe profile na przykład na portalu społecznościowycm Facebook lub ewentualnie Nasza idealna Klasa, to i tak większość z nich w dalszym ciągu stawia na tworzenie blogów firmowych.

Praktycznie każda pokaźniejsza jednostka gospodarcza posiada swój blog, na jakim odpowiedni pracobiorca umieszcza notki dotyczące najważniejszych wydarzeń. Nie tylko z życia firmy ale także z otoczenia i całej branży. Weźmy na przykład portal muzyczny – MySpace. Jest to zagraniczna platforma, która dopiero od paru ostatnich lat jest atrakcyjna wśród polskich internautów. Na kluczowej domenie internetowej umiesczane są wielkie, rzucające się w oczy reklamy najistotniejszych wydarzeń w życiu entuzjastów muzyki. Niemniej jednak prócz tego pracownicy witryny MySpace umieszczają na serwisu społecznościowym na Facebook’u newsy z odsyłaczem do bloga Myspace. Na ogół znajduje się on na witrynie internetowej MySpace. Nie jest zakładany oddzielnie, bo duże firmy mają dobre zaplecze i należytych pracobiorców, którzy zdają sobie sprawę z tego jak korzystnie zrobić bloga firmowego.