Blog informujący o osobach zaginionych w kraju oraz zagranicą znajdujący się pod adresem https://zaginieniprzedlaty.com/ motywująco traktuje o wszystkich przypadkach, kiedy zaginęły osoby w różnym wieku, z różnych miast. Publikowane na stronie wiadomości są za każdym razem potwierdzane przez policję oraz poparte rzetelnymi dowodami.

Z jak największą dokładnością opisane są osoby zaginione, podane są informacje o tym, gdzie można je było ostatnio zobaczyć a także jak przebiega ich sprawa, jeśli konkretna sytuacja odwołuje się do sprawy sprzed paru lat. Publikujący otwarci są na dyskusje z czytelnikami. Bardzo motywują do kontaktu tych czytelników, którzy mogą mieć jakieś wiadomości w wyznaczonej sprawie. Można to zrobić wysyłając e mail, telefonicznie lub za pomocą formularza umieszczonego w odrębnej zakładce na witrynie. Abstrahując od tego, czy będzie chodziło o sprawę świeżą, czy o starszej daty zaginięcia, wolontariusze z Zaginieni Przed Laty angażują się nad wyraz mocno.

Można z nimi odnaleźć kontakt też za pośrednictwem mediów społecznościowych. Obserwatorzy mogą wymienić się uwagami między sobą, co często okazuje się pomocne. Dlatego jakość merytoryczna strony jest niezaprzeczalna. Opłaca się również zwrócić uwagę na kategorię: „Z życia wzięte”. Pojawiają się tutaj tematy istotne społecznie, jakie angażują sporo osób. Witryna jest coraz bardziej popularna, bo ludzie w większej mierze zwracają uwagę na to, aby pomóc w znalezieniu bliskich od pozostałych. W czasach gdy Internet rozwija się dynamicznie jest to uproszczone. Rzetelne wiadomości w temacie zaginięć, jakie podane są na stronie Zaginieni przed Laty sprawiają, że osoby interesujące się tematem zaginięć mają za każdym razem najświeższe informacje. Zaginięcia mogą dotyczyć wydarzeń w Polsce, jak i głośnych spraw odbywających się poza granicami Polski. Każdej kwestii poświęcony jest odrębny wpis na stronie online, jaka prowadzona jest bardzo dokładnie.