Pomijając rozumianą dokładnie leczniczą funkcję bielizny wykonanej ze szczególnych dzianin przykładowo przeciwdziałających alergii bądź oddziałujących pozytywnie na kondycje stawów, można mówić o terapeutycznym działaniu bielizny na sposób trochę mniej dosłowny. To znaczy, gdy dopada nas chandra, mamy zły dzień w pracy, kłótnię z sąsiadką bądź też, co gorsza, w rodzinie, bez żadnych zahamowań należy się poddać terapii bieliźnianej. W dziewięciu wypadkach na dziesięć tego rodzaju terapia czy też choćby tylko doraźna kuracja jest skuteczna.

Polega ona po prostu na kupieniu sobie co najmniej jednej sztuki bielizny osobistej. Z jakiego powodu akurat bielizny? Po pierwsze, bielizny nigdy nie posiadamy za sporo (dotyczy to wszystkiego: majtek, staników, koszulek ), w związku z tym nikt nie zarzuci nam, iż zdobywamy niepomocne ciuchy tylko po to, aby zrobić sobie radość. Po drugie, nie muszą być to rzeczy drogie, unikniemy wiec zarzutu szastania pieniędzmi bez potrzeby – przetestuj https://hurtownia-lorena.pl/spodnice-midi. Po trzecie, bielizna jest najzwyczajniej w świecie ładna oraz samo przebieranie w koszulkach i podkoszulkach, decydowanie o odcieniu, wielkości ramiączek, większym lub mniejszym dekolcie, rozglądanie się w innowacyjnych fasonach staników musi działać kojąco na każdą nieszczęśliwą duszę.

Historia ubioru należy do nauk pomocniczych historii sztuki oraz jest dziedziną, w której specjalizuje się wielu badaczy. Bielizna wkracza w krąg zainteresowań historyków ubioru, jej dzieje oraz przemiany stają się przedmiotem różnorodnych opracowań naukowych. Organizowane bywają też wystawy dawnej bielizny. W roku 2005 powstała taka wystawa poświęcona przemianom bielizny osobistej, przede wszystkim damskiej, na przestrzeni wieków i pokazywana była w szeregu muzeów zajmujących się ubiorem i kostiumologią.

Eksponaty bielizny zabytkowej pokazywane na tej wystawie wywodziły się zwłaszcza z XIX i XX wieku, bo takie zachowały się do naszych czasów. Można było ujrzeć w układzie chronologicznym damskie majtki – od kalesonów, przez pantalony, aż do stringów i przeróżne typy gorsetów i biustonoszy. Prezentowany był też zestaw koszul oraz koszulek dziennych oraz bielizna nocna, z specyficznymi czepkami, narzutkami i podomkami.