Bezpieczne oraz skuteczne leczenie kanałowe we Wrocławiu oferuje gabinet stomatologiczny Witadent. Opiera się ono na mechanicznym usuwaniu bakterii z korzenia zęba, przy pomocy sterylnych i precyzyjnych narzędzi. Kolejno zaś całość uzupełniona jest specjalnym tworzywem. Taka technika leczenia jak leczenie kanałowe pozwala usunąć drobnoustroje, jakie mogłyby doprowadzać do zakażeń oraz pojawienia się stanów zapalnych.

Zatrudnieni w Witadent stomatolodzy troszczą się o to, aby pacjenci czuli się komfortowo, wobec czego proponują znieczulenie przed rozpoczęciem zabiegu. Bardzo często endodoncja jest ostateczną szansą na zachowanie zęba, jako alternatywa jego usunięcia, czyli opłaca się zdecydować się na takie działanie.

Każde leczenie z zakresu endodoncji jest wprost dopasowane do pacjenta, lecz w kompleksowych działaniach można wyróżnić pewne części stałe. Będą to: zrobienie zdjęcia rtg, nakładanie opatrunku dokanałowego leczniczego, wypełnienie kanałów ciekłą guataperką, leczenie ponowne endodontyczne, usuwanie narzędzia z kanału albo usuwanie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Leczenie odbywa się przy pomocy nowocześnie zaprojektowanego mikroskopu, co gwarantuje bardzo dużą dokładność.

Endodoncji mikroskopowej podejmują się wyłącznie doświadczeni i dokształceni w takim zakresie specjaliści. Zaznaczają oni, że usunięcie zęba jest dla nich ostatecznością. Jeśli dochodzi do zapalenia wewnętrznej tkanki zęba lub podniszczenia jego korony leczenie kanałowe okazuje się stabilnym podparciem dla materiału uzupełniającego albo korony protetycznej.

Zabieg wykonany w znieczuleniu poszerzony jest o nałożenie koferdamu, czyli osłonki antybakteryjnej oraz zasłaniającej krtań i tchawicę. Po osuszeniu i uszczelnianiu kanałów zębowych nie ma mowy o tym, by bakterie przeniknęły do wyczyszczonych kanałów zębowych. Po ukończonym leczeniu każdy z pacjentów zostaje informowany o tym, w jaki sposób dbać o ząb.