Bardzo dobrze wyposażony gabinet urologa Michała Jurasza razem z higieniczną i wyposażoną w nowoczesny sprzęt salą do przeprowadzania zabiegów są najlepszymi dowodami tego, że w gabinecie takim warto podejmować leczenie i będzie się dobrze zaopiekowanym.

Oczywiście, w pierwszej kolejności ważne są kompetencje specjalisty. Rozbudowany pod kątem technologii sprzęt umożliwi dokładną diagnozę. Ekspert robi użytek z wysokiej jakości aparatu do USG, niezbędnego do diagnozy pęcherza, nerek, prostaty i jąder. Na wyposażeniu można znaleźć też urządzenie do elektrokoagulacji, laser oraz narzędzia chirurgiczne, potrzebne do wykonania zabiegów ambulatoryjnych. Po szczegółowej diagnozie przyszłościowe postępowanie jest planowane, a pacjent stale informowany jest o tym, w jaki sposób będzie przebiegać jego leczenie.

Pacjenci czują się zaopiekowani na równi pod kątem medycznym, jak i wygody psychicznej. W trakcie każdej interwencji urolog wszystko jest dla nich jasne. W gabinecie wykonana jest wszechstronna diagnostyka urologiczna, jaka obejmuje: badanie przedmiotowe, badanie podmiotowe, jak i badanie USG układu moczowo – płciowego. O tym, w jaki sposób przyszykować się do badania chorzy poinformowani są z wyprzedzeniem. W zakresie działającego ambulatorium wykonywane są także zabiegi ambulatoryjne w znieczuleniu miejscowym.

Doktor Michał Jurasz ma spore doświadczenie w stosowaniu technik małoinwazyjnych w urologii, a zwłaszcza technik laparoskopowych. Potrafi również właściwie diagnozować, a później przeprowadzić leczenie chorób z zakresu uroonkologii. O jego doświadczeniu można doinformować się ze strony internetowej gabinetu. Przed podjęciem działań lekarskich urolog obeznaje się z historią choroby wybranej osoby. Całościowe nastawienie doprowadza do tego, że chorzy prędzej dochodzą do zdrowia albo łagodniej przejdą przez symptomy schorzenia. W czasie długoletniej praktyki klinicznej doktor rozwijał się w technikach laparoskopowych, jak i klasycznych.