Budynkami, które współcześnie są ozdobą obszernych miast są z całą pewnością wieżowce. O samych wieżowcach można jeszcze na dodatek powiedzieć, że są jednym z największych osiągnięć ludzkiej myśli technologicznej. Przy ich budowie używane są najnowocześniejsze techniki oraz najwyższej klasy materiały budowlane. Na przykład szkielety większości wieżowców wykonane są z nadzwyczaj trwałych i odpornych na wszelkiego typu uszkodzenia detalów stalowych lub ewentualnie żelbetonowych.

Na bazie tego wszystkiego, co powyżej zostało powiedziane wolno wnioskować, że wzniesienie wieżowca wiąże się z dosyć znacznym wydatkiem pieniężnym. Ze względu na niezwykłą staranność wykonania obiektów formułowanych wieżowcami, wolno powiedzieć, że są w gruncie rzeczy wybitnie stabilne i w pełni bezpieczne dla człowieka, jaki się w ich obrębie znajduje. Na sam koniec wolno jeszcze dołączyć, że przedstawiane powyżej wieżowce, jako konstrukcje budowlane są bezsprzecznie zachwycającym złączeniem kwestii estetycznych z praktycznością zastosowania – przetestuj Beton przez Internet. Wśród materiałów budowlanych aktualnie istnieje niesłychanie wielka różnorodność. Kiedyś ludzie przy wznoszeniu budynku nie mieli takiego luksusu, by korzystać z już gotowych towarów, z których wolno wznosić ściany. Jeszcze kilka stuleci temu, jednym z najistotniejszych materiałów sprzyjających do konstruowania różnego typu budowli, w tym także tych o charakterze mieszkalnym był kamień.

Poza tym przez wieki budynki były budowane z cegły, innymi słowy gliny wypalanej w ściśle wyznaczonych, niezmiernie wysokich temperaturach. W zasadzie wolno oznajmić, że cegła, jako materiał budowniczy znana jest od czasów najdawniejszych i dopiero ostatnimi czasy została wyparta przez równie funkcjonalne, jednakowoż przy tym zdecydowanie ułatwiające wznoszenie ścian pustaki. W wypadku pustaków można dokonać rozróżnienia ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Na tej podstawie można wskazać pustaki ceramiczne, przeznaczone w zasadzie do wznoszenia ścian wewnętrznych i betonowe, używane zazwyczaj wtenczas, gdy w grę wchodzą ściany zewnętrzne budynków.