Każdy gitarzysta poza gitarą musi się zaopatrzyć w dobre akcesoria gitarowe. Co zaliczamy do takich dodatków? Chociażby pokrowiec na gitarę. Jest on niezbędny dla gitary, bo to właśnie dzięki niemu gitara się aż tak bardzo nie niszczy, a poza tym możemy zabrać gitarę w plener. Futerałów jest dużo do zakupu, a cena zależy od jego jakości, jesteśmy w stanie zakupić także futerał, niemniej jednak jest on znaczenie droższy. Poza tym gitarzysta ma obowiązek zaopatrzyć się w zestaw zapasowych strun, nie wiemy nawet, kiedy ma okazję nam pójść struna, nawet w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego należałoby posiadać ze sobą zapasowy komplet.

Istotne są również kostki do gry, inaczej tak nazywane piórka, to właśnie dzięki czemu możemy wyzwolić w gitary słuszny dźwięk, co poniektórzy decydują się na grę za pomocą palców, ale w przypadku gitary elektrycznej należy posiadać piórka. Gitarzyście przyda się również stroik, jakie pomoże mu w każdej sytuacji w świetny sposób nastroić własną gitarę.

A do gitary elektrycznej to należałoby zaopatrzyć się w kabel mini Jack oraz rozmaite rezultaty, multiefekty – więcej na domenie jaka gitara na początek. Jeśli już zakupiliśmy gitarę oraz mamy zamiar na niej zagrać, to powinniśmy w głównej mierze skoncentrować się na ćwiczeniach. W czasie nich musimy zrozumieć, iż ważne jest nasze podejście. Jeżeli będziemy wartościowego nastawienia i pewni, że wszystko nam się uda, to z pewnością będzie ok.

Natomiast jeśli od razu pod paru próbach zakomunikujemy, ze nie należałoby dalej ćwiczyć, tak na pewno nie wyjdzie nam na solidne. Należałoby pamiętać, że początku są nadzwyczaj skomplikowane, oraz to nie zależy od naszego talentu, w jak szybkim czasie się nauczymy grać, jakkolwiek od ćwiczeń i jeszcze raz ćwiczeń. Najporządniej trenować regularne, nawet każdego dnia, możemy ćwiczyć krócej, jednakowoż codziennie, w owym czasie przygotujemy rękę prawą oraz lewą do gry. Starajmy się na początku grać proste piosenki, nie stawiajmy sobie za wysokiej poprzeczki, ponieważ możemy nie dać rady, a to z pewnością nas przygnębi. Istotne jest także to abyśmy grali pewnie i czysto, szybkość nadejdzie z niekiedy. To właśnie dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.